• 36 ΣΥΛΛΟΓΟΙ

• 1851 ΑΘΛΗΤΕΣ

Νέα : Beach Volley Juniors Regional 2022 Πρωταθλητές ΕΣΠΕΜ

Beach Volley Juniors Regional 2022 Πρωταθλητές ΕΣΠΕΜ

Το Σάββατο 16 Ιουλίου πραγματοποιήθηκε το δεύτερο κατά σειρά επίσημο τουρνουά beach volley για αγόρια και κορίτσια Κ17 και Κ19, υπό την αιγίδα της Ένωσης Σωματείων Πετοσφαίρισης Μακεδονίας με συνδιοργανωτή τον Αίολο Κατερίνης.

Στην διοργάνωση, που έλαβε χώρα στις εγκαταστάσεις του Ξενοδοχείου Ορφέας στην παραλία Κορινού, στην κατηγορία Κ17 συμμετείχαν 10 ζευγάρια κοριτσιών και 4 ζευγάρια αγοριών και στην κατηγορία Κ19 συμμετείχαν 5 ζευγάρια κοριτσιών και 5 ζευγάρια αγοριών.Νικήτριες ομάδες στο Τουρνουά της Κατερίνης αναδείχθηκαν στην κατηγορία αγοριών Κ17 οι Λέκας / Ηλιάδης που επικράτησαν στον τελικό της ομάδας των Κρομύδα Στ. / Κρομύδα Λ. (2-0σετ) και στα Κορίτσια Κ17 η ομάδα των Ζειμπέκη / Βασιλειάδου που νίκησαν στον τελικό τις Σωτηροπούλου / Γεωργιάδου (2-0 σετ). Στην Κατηγορία Κ19 νικητές του Τουρνουά αναδείχθηκαν στα αγόρια οι Παπανικολάου / Γιαννοπουλος που νίκησαν στον Τελικό τους Λέκα / Ηλιάδη (20- σετ) και στα Κορίτσια η ομάδα Ζειμπέκη / Βασιλειάδου που επικράτησαν στον τελικό των Παπαπέτρου / Τουλίκα (2-0σετ).

3 ΗΛΙΑΔΗΣ/ΛΕΚΑ  -   ΚΡΟΜΥΔΑΣ/ΚΡΟΜΥΔΑΣ 2-0

Στην Τελική Βαθμολογία όλων των ομάδων που συμμετέιχαν φέτος, μετά την ολοκλήρωση των δύο Τουρνουά Juniors Regional της ΕΣΠΕΜ πρωταθλήτριες ομάδες αναδείχθηκαν οι εξής :

Την 1η θέση στην κατηγορία Αγοριών Κ19 κατέκτησαν οι  Παπανικολάου Γιώργος και Γιαννόπουλο Θάνος, 2η θέση Λέκα Λούης/Ηλιάδης Δημήτρης.

Την 1η θέση στην κατηγορία Αγόρια Κ17 κατέκτησαν οι Ηλιάδη Δημήτρης και Λέκα Λούης, 2η θέση Κρομύδας Στέφανος και Κρομύδας Λάμπρος.

Την 1η θέση στην κατηγορία Κοριτσια Κ19 κατέκτησαν οι Ζειμπέκη Όλγα Μαρία και Βασιλειάδου Ελπίδα, 2η θέση Παπαπέτρου Κατερίνα / Τουλίκα Χρυσάνθη.

Την 1η θέση στην κατηγορία Κορίτσια  Κ17 κατέκτησαν οι Σωτηροπούλου Χρυσάνθη  και Γεωργιάδου Μαρία, 2η θέση Καλημάνη Νικολέττα  / Παπανικολάου Μαρία.

Τα προκριθέντα ζευγάρια  πήραν το εισιτήριο για την συμμετοχή τους στους τελικούς πανελλήνιους αγώνες, που θα διεξαχθούν για την κατηγορία Κ19 στην Κρήτη και την κατηγορία Κ17 στην Αθήνα,έχοντας αξιώσεις για ένα καλό αποτέλεσμα.

Την βράβευση και τις απονομές μεταλλίων έκανε ο Πρόεδρος της Β' Βάθμιας Σχολικής Επιτροπής κ.Θάνος Μπαρμπαγεωργόπουλος.

Την διοργάνωση τίμησε με την παρουσία του και ο Δήμαρχος Κατερίνης κ. Κουκοδήμος Κώστας με την σύζυγό του, που με χαρά δέχτηκαν την πρόσκληση να παρακολουθήσουν αγώνες beach volley.

Από την Ε.Σ.ΠΕ.Μ.  κύριος συντονιστής της διοργάνωσης και υπεύθυνος για το άθλημα της πετοσφαίρισης επί άμμου, ο κ.Ακριτίδης Βασίλης, έκανε τις απονομές μεταλλίων στις κατηγορίες κοριτσιών.

Gallery: Juniors Regional Κατερίνη 16/07/2022