Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ τζούνιορς ολοκληρώνεται αυτή την εβδομάδα στο Αργοστόλι Κεφαλονιάς, με την διεξαγωγή της τελικής φάσης της κατηγορίας Κ19 εφήβων-νεανίδων το διάστημα 4-6 Αυγούστου........
Για άλλη μία χρονιά, το μέλλον του μπιτς βόλεϊ σε αγόρια και κορίτσια δίνει ραντεβού στο Λουτράκι και στις εγκαταστάσεις του Loutraki Sportcamp για τα τελικά της κατηγορίας Κ17. Από 29 έως 30 Ιουλίου ........
Η Ε.Σ.ΠΕ.Μ. συγχαίρει την Εθνική Κ17 Κοριτσιών και ιδιαίτερα της αθλήτριες μας Νάνου Δήμητρα και Όλγα Ζεϊμπέκη, για την εξαιρετική πορεία της στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα και την κατάληψη της τέταρτης ........
Ο ΣΥΔΠΕ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ με χώρους ευθύνης τους νομούς ΚΙΛΚΙΣ, ΠΕΛΛΑΣ, ΗΜΑΘΙΑΣ,ΠΙΕΡΙΑΣ, ΦΛΩΡΙΝΑΣ, ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ, ΚΟΖΑΝΗΣ και ΓΡΕΒΕΝΩΝ, διοργανώνει Σχολή Διαιτησίας Βόλεϊ βάση του Ν.2725/99 άρθρο 43 παρ.3, στην ........
Στάλθηκαν από την Ε.Σ.ΠΕ.Μ. στους συλλόγους τα έντυπα δηλώσεων Συμμετοχής για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024. Η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων συμμετοχής των σωματείων είναι έως και την 31/07/2023.........
Την Δευτέρα 17 Ιουλίου 2023 ξεκινάει η Θερινή Μεταγραφική περίοδος 2023. Η περίοδος θα διαρκέσει μέχρι και την Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου 2023 και στην διάρκειά της θα μπορούν να πραγματοποιηθούν όλες οι........
Μετά το τέλος των δύο τουρνουά Juniors Regional Beach Volley που διοργάνωσε η ΕΣΠΕΜ για το 2023 πρωταθλητές της Ένωσής μας αναδείχθηκαν οι εξής : Αγόρια Κ19 : ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ / ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Αγόρια Κ17 : ........
Το Σάββατο 08 και την Κυριακή 09 Ιουλίου 2023 στην παραλία Κορινού, στο Beach Bar GYALOS, πραγματοποιήθηκε το 2ο Τουρνουά Beach Volley Juniors Regional Αγοριών και Κοριτσιών Κ17 και Κ19 της ΕΣΠΕΜ για ........
Το Σαββατοκύριακο 08 και 09 Ιουλίου 2023 θα πραγματοποιηθεί το δεύτερο και τελευταίο Τουρνουά Beach Volley Juniors Regional της Ε.Σ.ΠΕ.Μ. στο Beach Bar GYALOS στην παραλία Κορινού Πιερίας. Οι αγώνες τ........
Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 05/07/2023 στην Αλεξάνδρεια, η συνάντηση της ΕΣΠΕΜ με τα σωματεία όπου ανατλάχθηκαν απόψεισ για την διεξαγωγή των πρωταθλημάτων όλων των κατηγοριών καθώς και για την συνερ........
Η Ε.Σ.ΠΕ.Μ, συγχαίρει θερμά τις αθλήτριες της Εθνική μας ομάδα Παγκορασίδων για την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στο Βαλκανικό πρωτάθλημα Κοριτσιών Κ17 που πραγματοποιήθηκε στην πόλη Βρίνιατσκα Μπάν........
Η Ένωση Σωματείων Πετοσφαίρισης Μακεδονίας, μετά την λήξη όλων των πρωταθλημάτων της αγωνιστικής περιόδου 2022-2023 και ενόψει της νέας αγωνιστικής χρονιάς, καλεί όλα τα σωματεία της δύναμης της σε συ........